Sport

Tragjike/ Usain Bolt humb karrierën e ndritur në dhimbje tmerruese

Xhamajkani Usain Bolt e ka mbyllur karrierën e tij në mënyrën më zhgënjyese për fansat.“Njeriu i erës” ka mbetur i dëmtuar në Londër, në garën e 400 metrave në kompeticionin e Botërorit të Atletikës.Rekordmeni ka dëmtuar gjurin duke mbetur kështu pas dhe duke humbur mundësinë e marrjes së një medaljeje.Ka qenë atlet i ri nga Britania e Madhe ai ka […]

Read more ›

Higuain i kërkoi foto të të pasmeve, bukuroshja italiane i çmend të gjithë në Instagram

E mbani mend Antonella Fiordelisin? Disa muaj më parë ajo u bë protagoniste në mediat italiane, teksa në një intervistë u shpreh se sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain i kishte kërkuar foto të të pasmeve gjatë një bisede që kishin pasur në rrjetet sociale. Bukuroshja italiane më vonë u pendua që publikoi bisedën me bomberin argjentinas, duke i kërkuar falje […]

Read more ›

Tifozët shqiptarë bëjnë atë që se kishit menduar në stadiumin e Shkupit

Evenimenti më i madh i sezonit të verës kur të gjitha kampionatet janë pushim është Superkupa e cila po mbahet tani në stadiumin “Filipi II” të Shkupit. Janë Real Madrid dhe Manchester United që garojnë me njëra-tjetrën për të marrë titullin e lakmuar të Europës. Duke qenë se ndeshja po luhet në Shkup kjo ka favorizuar që shumë shqiptarë të […]

Read more ›

Ronaldon e zë halli, dasma shqiptare i “heq trurin” gjithë natën

Në hotelin ku po qëndron Real Madridi në Shkup, mbrëmjen e djeshme është mbajtur një dasmë shqiptare, shkruajne mediat maqedonase. Cristiano Ronaldo sëbashku me shokët e Real Madridit kanë tingujt e lartë të një shqiptare në momentin kur kanë arritur në hotelin Aleksandar Palace. Në sallën kryesore të këtij hoteli është mbajtur një dasmë shqiptare, raporton Gazeta Lajm. Në këtë […]

Read more ›

Ronaldo në ‘dasmën shqiptare’ në Shkup (Video)

Ronaldo në ‘dasmën shqiptare’ në Shkup (Video) Në hotelin ku po qëndron Real Madridi, Aleksandar Palace, mbrëmë është mbajtur një dasmë shqiptare Cirstiano Ronaldo së bashku me shokët e Real Madridit kanë hasur në një dasmë shqiptare në momentin kur kanë arritur në hotelin Aleksandar Palace në Shkup. Në sallën kryesore të këtij hoteli është mbajtur një dasmë shqiptare, shkruan […]

Read more ›

21-vjeçari “rrufe” , mposht njeriun më të shpejtë në botë [Video]

  Usain Bolt është mposhtur pas 3 vjet e gjysmë që nga 6 qershori 2013. Në gjysmëfinalet e mbajtura në Londër, Bolt u mposht nga 21-vjeçari Christian Coleman, i cili tashmë po llogaritet si rivali kryesor i xhamaikanit. Bolt nuk kishte start të mirë, ndërsa Coleman ishte i përsosur dhe mori një avantazh në start VIDEO

Read more ›

Ja cili televizion do ta transmetojë super meçin Mayweather-McGregor

Floyed Mayweather, boksieri më i suksesëshëm i viteve të fundit, pasi u tërhoq rikthehet sërish në ring për t’u ndeshur me yllin më të madh të UFC, miksimit të boksit me artet marciale Conor McGregor në Las Vegas. Është një duel për të cilin është spekuluar me vite e vite të tëra dhe më në fund bëhet realitet.Dueli i mijëvejcarit […]

Read more ›

​Konfirmohet trajneri i ardhshëm i Shqipërisë (Foto)

Clarence Seedorf pritet të jetë trajneri i ardhshëm i Kombëtares shqiptare, duke zëvendësuar kështu trajnerin Gianni de Biasi Pak ditë kanë mbetur, për të mos thënë orë, nga zyrtarizimi i trajnerit të ri të përfaqësueses së Shqipërisë. Top Channel ka mësuar se takimet janë mbyllur dhe i fundit që është intervistuar është Luigi De Canio. Ndërkohë, i preferuari i presidentit […]

Read more ›

Ronaldo publikon fotografinë e parë me binjakët e tij (FOTO)

Cristiano Ronaldo sot është personi më i lumtur në botë. Ylli i Real Madridit, ka arritur t’i takojë për herë të parë dy binjakët e tij, që erdhën në jetë rreth dy javë më parë. Ronaldo ka qenë i angazhuar me Portugalinë në Kupën e Konfederatave, dhe kjo e ka kushtëzuar me takimin e binjakëve të tij. Portugezi në Facebook […]

Read more ›

Vjen oferta më e çuditshme në botë për Ronaldon, nuk është paraja gjithçka

Shumë skuadra evropiane janë duke u tallur me Cristiano Ronaldon, i cili dëshiron të largohet nga Real Madrid. Pas Hertha Berlind dhe Bolton, me Cristiano Ronaldon është tallur edhe një skuadër gjermane, bëhet fjalë për Foruna Koln. Kjo skuadër thotë se nuk ka para për ta paguar Ronaldon, por i premton birra falas për gjithë jetën. “Hey Cristiano, ne ende […]

Read more ›