Sport

Meçi Conor McGregor – Floyd Mayweather.. Shikoje ketu LIVE!

“T-Mobile Arena” do të jetë vendi në Las Vegas ku do të zhvillohet super meçi ndërmjet Conor McGregor dhe Floyd Mayweather. Dyshja kanë kryer matjet zyrtare në orët e para të së shtunës sipas kohës tonë lokale, ku McGreagor arriti të humb peshë në kohë duke zbritur në 69 kilogramë, ndërsa Mayweather kishte 67.5 kilogramë. Ky meç që po cilësohej […]

Read more ›

Ndeshja e vitit/ Kjo është shifra e çmendur që fiton Mayweather ende pa filluar sfida

Floyd Mayweather ka sigurur 100 milionë dollarë nga dueli në Las Vegas ndaj Conor McGregor. Në orën 01:00 të mëngjesit të nesërm ai do të luajë duelin e 50-të në karrierën e tij si boksier profesionist. Sipas të përditshmen britanike “The Mirror” rivali i tij do të fitojë vetëm 30 milionë dollarë, shkruan “Vipsport.al”. Ndeshja do të ketë një rekord […]

Read more ›

Ja kur do të fillojë megadueli Conor McGregor – Floyd Mayweather

“T-Mobile Arena” do të jetë vendi në Las Vegas ku do të zhvillohet super meçi ndërmjet Conor McGregor dhe Floyd Mayweather. Dyshja kanë kryer sot (e shtunë) matjet zyrtare, ku McGreagor arriti të humb peshë në kohë duke zbritur në 69 kilogramë, ndërsa Mayweather kishte 67.5 kilogramë, shkruan portali lajmditor.com Aktualisht kanë mbetur më pak se pesë orë deri në […]

Read more ›

Edhe pse në koma, Schumacher uron Hamiltonin për rekordin e arritur në Formula 1

Për fat të keq, piloti legjendar i Formula 1, Michael Shumaker, ende nuk është zgjuar nga koma edhe pse ka disa vjet që qëndron i dergjur në spital. Ai u përplas me një gur teksa bënte ski, dhe që atëherë nuk është përmendur më. Ndërkaq, garat vazhdojnë dhe Lewis Hamilton ka arritur të barazojë gjermanin Michael Shumaker për numrin e […]

Read more ›

Faqja më e madhe e Ultras-ve në botë tallet me ekipin serb për përballjen me Skënderbeun (Video)

Një derbi i ri Ballkanik sapo ka marrë rrugën e fillimit pasi Skënderbeu do të përballet me partizanin e beogradit në fazën për grupe të Europa League. Komentet për këtë ndeshje kanë qënë të shumta dhe ne faqen e UEFA kanë shperthuer komentet në mbështetje të Skenderbeut dhe në ofeza për partizanin e beogradit. Faqja më e madhe e tifozerisë […]

Read more ›

Dembele tek Barcelona për 150 milionë euro

Me arkat e tejmbushura pas largimit të Naymar tek PSG, Barcelonës nuk i dridhet “dora” të hedhë 150 milionë euro për yllin e Dortmund, Ousmane Dembele. Duket se ky është një kapitull i mbyllur dhe tashmë pritet vetëm nënshkrimi i kontratave, pasi një oferte të tillë vështirë se gjermanët do t’i thonin jo. Oferta e katalanasve është afro 10 herë […]

Read more ›

​E pabesueshme: Ja sa fiton Skënderbeu pas kualifikimit në Europa League

Skënderbeu ka eliminuar Dinamo Zagrebin për të siguruar fazën e grupeve në Europa League Skuadra e Skënderbeut ka shkruar histori në futbollin shqiptarë, duke kaluar katër faza për të siguruar grupet e Europa League. Për të arritur këtë sukses, Skënderbeu në fazën e Play-offit eliminoi Dianmo Zagrebin pas dy ndeshjeve. Ky kualifikim do të thotë shumë për Skënderbeun, pasi nga […]

Read more ›

Aksident i tmerrshëm për futbollistin shqiptar, i heqin patentën e makinës

Futbollisti shqiptar, Elvis Kabashi u bë protagonist i një aksident të frikshëm me Mercedesin e tij në Forte dei Marmi, Itali, për shkak të mbidozës së alkoolit. Ish-mesfushori i Juventusit, dikur pjesë e Kombëtares U-17 të Shqipërisë, u përfshi në një aksident me tre vetura, midis tyre edhe një grua 33-vjeçare në gjendje të rëndë. Gjithçka ndodhi në orën 1.30 […]

Read more ›

​Pas ndeshjes Milan – Shkëndija, shpërthen gallata me Shkëndije Mujaj (Foto)

Shkëndije Mujaj është përfshirë pas humbjes së Shkëndijës 6:0 nga Milani në kualifikimet në Europa League Faqja satirike në Facebook, Carpi Club Albani është tallur duke thënë se Milan dukej se ishte duke luajtur me Shkëndije Mujaj, e jo me skuadrën Shkëndija e Tetovës. Këngëtarja është përfshirë në komente në këtë postim, ku insiston se ajo do ta kishte mposhtur […]

Read more ›

E dashura e Ronaldos lind pas dy muajsh, por ajo që i ka ndodhur së fundmi e ka tronditur

Georgina, e dashura e futbollistit të Realit, Criastiano Ronaldos po kalon një moment jo të mirë. Ajo është braktisur nga prindërit të cilët kanë shkëputur çdo mardhënie me vajzën e tyre, shkruan Telesporti. 23-vjeçarja do të lindë një vajzë të vogël në tetor, për t’ia shtuar atë familjes së saj e të Ronaldos me rritje të shpejtë, por sipas asaj […]

Read more ›