Sport

U përdhunua nga ish lojtari i Milanit, flet vajza shqiptare: Ja çfarë ndodhi atë natë

Robinjo u dënua ditën e premte, me 9 vite burg nga gjykata e shkallës së parë italiane, për përdhunim në grup ndaj një vajze shqiptare. Ngjarja kishte ndodhur në 22 janar të 2013-ës, në një diskotekë të Milanos, dhe ish-sulmuesi i Milanit gjendej bashkë me pesë brazilianë të tjerë. Mediat italiane, thonë se në deklaratën e saj, vajza ka treguar […]

Read more ›

Lajm ‘bombë’, futbollisti shqiptar ndahet nga gruaja e tij superseksi: ‘Nuk dua ta përdorë mbiemrin tim’

Ndahet edhe cifti i famshem i botes se futbollit shqiptar. Erjona Sulejmani është një prej bashkëshorteve të futbollistëve, protagoniste në emisionin “Kapitenët”, një program i cili tregon jetën e artë të të dashurave apo grave të futbollistëve. Gruaja e Blerim Xhemailit ka treguar dje: “Seksi para ndeshjes? Futbollistët nuk janë partnerë shumë të përkushtuar. Pjesa më e madhe zgjedhin “ta […]

Read more ›

Kjo është foto-selfie më madhështore e të gjitha kohërave

Gjatë viteve të fundit kanë qenë disa fotot selfie që janë postuar nga kampionë të mëdhenj të futbollit, nga ajo e Francesco Totti e bërë gjatë derbit të Romës me Lazio, te ajo e Sergio Aguero që ka pozuar prakrah ish-kryeministrit britanik, David Cameron. Gjithsesi asnjë selfie i mëparshëm nuk i afrohet për nga përmbajtja e kurorës së futbollit botëror, […]

Read more ›

Keidi Bare bën golin e madh te Atletico e Madridit, dashurohet me vajzën e trajnerit

Supertalenti shqiptar, Keidi Bare po stërvitet aktualisht me trajnerin e dytë të Atletico Madridit, Germán Burgos, i cili në të ardhmen mund të jetë dhe vjehrri i tij. Futbollisti shqiptar ka nisur një histori dashurie me vajzën e trajnerit, Florencia, teksa ata kanë bërë publike marrëdhënien e tyre në rrjetet sociale. Keidi Bare ka debutuar me ekipin e parë në […]

Read more ›

Ronaldo: Jam nga Kosova!

Katër herë futbollisti më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo, ka veçuar emrin e Kosovës në një transmetim të drejtpërdrejtë në rrjetin social Instagram. Në një video direkte me fansat e tij, ylli i Real Madridit per me shum detaje Vazhdo leximin në linkun më poshtë Vazhdim

Read more ›

“Ju q* r*pt, fisq**at e m*tit”, shqiptari “shpërthen” live ndaj grekëve pasi shanë Besnik Hasin nga gruaja

Opinionistët grekë si dhe mediat greke filluan t’i thurnin elozhe shqiptarit Besnik Hasit-ish trajnerit të Olimpiakosit, kur ky i fundit e kualifikoi ekipin grek, në fazën e grupeve të Champions League por krisja mes trajnerit shqiptar dhe presidentit ndodhi në kampionat kur Olimpiakosi u mund në një mënyrë befasuese nga AEK, në një derbi kryeqytetas. Ndeshja përfundoi me rezultatin 3-2 […]

Read more ›

Momenti që bëri xhiron e botës, Guardiola zbulon çfarë i tha djalit që mblidhte topat

Manchester City po kalon një nga momentet më të mira në historinë e klubit. Nën drejtimin e Pep Guardiolës, “Qytetarët” duken të pandalshëm në Premier League. Në fundjavë ata fituan thellë 5-0 ndaj Crystal Palace, por ajo që bëri më shumë bujë ishte biseda që bëri Pep Guardiola me njërin nga djaloshët që merën me afrimin e topave në fushë. […]

Read more ›

Super-ndeshja Skënderbeu-Partizani, tifozi vdes në stadium

Një tifozi të moshuar i ka pushuar zemra teksa ndodhej në stadium. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Korçë, teksa ndodhej në tribunë për të ndjekur ndeshjen Skënderbeu-Partizani. Vijon…

Read more ›

Tragjike: Vdes futbollisti i Juventusit (FOTO)

Juventusi është goditur nga një ngjarje tragjike sot. Talenti i skuadrës, Tommaso Cerase, ka vdekur në fushën e lojës. Ai ka ndërruar jetë në ushtrimet në qendrën stërvitore të skuadrës në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përcjellë “Lajmi.net”. Carese ndërroi jetë pasi shtylla e golit ra në kokën e tij. Lajmi konfirmohet nga “Calciomercato”, që shkruan se […]

Read more ›

MERR FUND :Floyd Mayweather e mposhti Conor McGregor me KO!

Floyd Mayweather Jr., fytyra e boksit për më shumë se një dekadë, ndezi një karrierë yjore akoma kontroverse me një nokaut teknik mbi U.F.C. Kampion dhe boksierin për herë të parë, Conor McGregor, të shtunën në mbrëmje. Në raundin e dhjetë të një beteje të mrekullueshme, Mayweather mbështeti McGregor në litarë me një seri të drejtave dhe të majtëve. Fytyra […]

Read more ›