Si t’i luftojmë sëmundjet me ushqime, këto janë sekretet që mjekët nuk na i thonë

Shprehja ne jemi çfarë hamë reflektohet çdo ditë në pamjen tonë. Nëse duam të parandalojmë sëmundje të caktuara, ka disa ushqime që duhet t’i konsumojmë më shumë se të tjerat sepse janë efektive ndaj një sëmundje të caktuar.

1.Limoni lufton mbipeshën

2.Një lugë shafran para gjumit për të luftuar artritin

3.Panxhari i kuq lufton aneminë

4.Kosi rregullon tensionin

5.Diabeti luftohet me boronica dhe manaferra

6.Çaji i gjelbër është shumë efektiv ndaj kolesterolit të lartë