Shëndetësi

MJEKËT TËRHEQIN VËREJTJEN: Ndërpriteni përdorimin e folies së aluminit në gatimin e ushqimit ose do të ballafaqoheni me pasoja vdekjeprurëse

Trupi i njeriut mund të përballet në mënyrë efikase me sasi të vogla të metaleve, mirëpo problemi është që shumica e njerëzve do të marrin sasi shumë më të madhe për shkak të vendosjes së ushqimit në folie alumini. Folia e aluminit në amvisëri përdoret tashmë një kohë të gjatë. Nuk është për t’u çuditur, sepse është shumë e dobishme […]

Read more ›

Dy përbërës mjaftuan që të mos i nënshtrohet operimit në gju! Ky është ilaçi…

Tuzlak Elvir D., 44 vjeçar, kishte dhimbje kronike në gju si rezultat i të qëndruarit gjatë në këmbë dhe punës intensive për 8 muaj. Pas vizitës tek doktori, atij i ishte thënë se nuk do të mundet më të qëndrojë në këmbë, përveç nëse i nënshtrohet operimit. Pasi që dëshironte t’i shmangej operimit, ai kishte filluar të kërkonte ‘zgjidhje natyrale’, […]

Read more ›

Mos shpenzoni para në ilaçe për shtypje të lartë dhe kolesterol, provojeni këtë ilaç të popullit Amish

Njerëzit Amish njihen për stilin e jetës së tyre si në kohëra të vjetra, pasi që asnjëherë nuk përdorin teknologji moderne apo ilaçe farmaceutike. Ata e jetojnë një jetë të pastër natyrale dhe i kanë ilaçet e tyre natyrale për trajtimin e problemeve shëndetësore. Në këto vitet e fundit, bota ka mësuar për një ilaç specifik dhe shumë të mirë, […]

Read more ›

Vëmendje: Mos i kombinoni kurrë këto fruta me njëra tjetrën. Ato shkaktojnë vdekjen tek fëmijët!

Frutat dhe perimet janë shumë të rëndësishme për trupin. Ato e furnizojnë me një sasi të jashtëzakonshme të mineraleve dhe vitaminave dhe duhet të formojnë një pjesë të regjimit tuaj të përditshëm. Sidoqoftë, duhet të jeni të vetëdijshëm se nëse i kombinoni disa fruta dhe perime së bashku, mund të krijoni një përzierje që potencialisht mund të jetë e rrezikshme, […]

Read more ›

Askush nuk jua ka thënë se me qepë mund të bëni këto gjëra të çuditshme

QEPA ËSHTË ILAÇ FENOMENAL PËR KOLESTEROL, ZEMËR, ARTRIT DHE DIABET. PËRDORET TASH E MIJËRA VJET PËR SHËRIMIN E SËMUNDJEVE, NDËRSA NE JU TREGOJMË EDHE DISA MËNYRA INTERESANTE TË PËRDORIMIT… Bllokimet në gjoks: Qepën e imtësuar e përzieni me vaj kokosi. Lyeni gjoksin me këtë pastë dhe e mbuloni me leckë kuzhine. Ngërçet në lukthin e foshnjave: Zieni një sasi të […]

Read more ›

95% efikase për 5 ditë, mënyra natyrale për të shpëtuar njëherë e mirë nga dhimbjet e shpinës

Çdo person në planet përballet të paktën një herë në jetë me dhimbjet e shpinës. Kjo pjesë e trupit është e lidhur me shumë nerva, muskuj, ligamente dhe enët e gjakut. Vetëm shpina është e ekspozuar gjatë gjithë kohës ndaj streseve fizike, të çfarëdolloj natyre. Ndërkohë që çdo pjesë e saj është përgjegjëse për një lëvizje të veçantë të trupit […]

Read more ›

Receta e 90-vjeçarit për përmisimin e shikimit që ka habitur edhe mjekët

Shumë njerëz në botë kanë probleme me shikim dhe shumica janë të detyruar që të bartin size. Megjithatë, syzet ju ndihmojnë që të shikoni më mirë, por nuk është se përmisojnë shikimin. Përmisimi i shikimi mund të trajtohet edhe me kurë natyrale, sikurse është kura e okulisitit të njohur rus, Vladimir Petrovich Filatov. Kura e tij ka habitur mjekët dhe […]

Read more ›

Një gjeth i vetëm i kësaj bime shëron prostatën dhe eliminon diabetin

Mjekësia ka avancuar së tepërmi dhe është në gjendje të trajtojë shumë sëmundje. Por, edhe ajo popullore nuk mbetet pas. Përveçse është efektive, është edhe më pak e kushtueshme. Prostata dhe diabeti janë dy nga sëmundjet më të përhapura në ditët e sotme. Ju mund t’i trajtoni lehtësisht në shtëpi. Ju mjafton vetëm kjo bimë: hi per me shum detaje […]

Read more ›

Këto janë shenjat që tregojnë se keni gurë në veshka

GURËT NË VESHKA NGUJOHEN NË TRAKTIN URINAR TË CILËT SHKAKTOJNË DHIMBJE SERIOZE. NGANJËHERË NJERËZIT I INJOROJNË SIMPTOMAT QË TREGOJNË SE GURËT JANË FORMUAR NË VESHKA. Disa prej shenjave më të zakonshme që tregojnë se mund të keni gurë në veshka përfshin dhimbje gjatë urinimit, ndryshim i ngjyrës së urinës, urinim i shpeshtë, dhimbje në fund të barkut, urinim në sasi […]

Read more ›

Zbulim i papritur: Askush s’e priste që kjo të fshihej brenda hundës së njeriut!

Prej kohësh, shkencëtarët paralajmërojnë se duhen antibiotikë të rinj, pasi mikrobet po krijojnë rezistencë ndaj atyre aktualë, që në shumicën e rasteve janë përdorur pa asnjë kriter. Duket se zgjidhja ka ardhur nga një burim shumë i pazakontë, pikërisht hunda e njeriut. Studiuesit e Universitetit “Tubingen” në Gjermani thonë se kanë zbuluar një klasë të re antibiotikësh, duke analizuar luftën […]

Read more ›