Shëndetësi

Këta njerëz e kanë të ndaluar kategorikisht konsumin e shegës

Shega është një frut shumë i preferuar vjeshtor, i cili gjendet gjerësisht në tryezat tona. Por a e dini se ka disa njerëz të cilët duhet ta shmangin kategorikisht këtë frut? Po ka! Të paktën duhet ta shmangin konsumin në periudha të caktuar. Konsumi i shegës duhet shmangur nga personat të cilët janë para një ndërhyrje kirurgjikale, kjo pasi shega […]

Read more ›

Si të përgatisni reçel hurme në shtëpi vetëm për 1 orë

Receli i hurmës ka një ngjyrë portokalli shumë të ngrohtë dhe aromatizohet në mënyrë perfekte me liker. Shërbehet me akullore, mbi një fetë buke ose në tarta. Shumë miq të faqes na kanë kërkuar si përgatitet receli i hurmave. Ne po ju japim nje recetë nga një italiane e vërtetë. Duhen vetëm 60 minuta per tu përgatitur. Përbërësit: 1 kg […]

Read more ›

Njihuni me bimën magjike! Ju rrit gjoksin femrave, ndërsa meshkujve …

Ndonjëherë natyra nuk është edhe aq bujare, por për fat të mirë ne kemi një zgjidhje krejtësisht të natyrshme për ata që ëndërrojnë të kenë një gjoks më të madh. Me këtë farë të veçantë mund të rrisni madhësinë e gjoksit deri në dy numra, shkruan revista shije. Kjo farë mund të gjendet në çdo dyqan të ushqimit të shëndetshëm, […]

Read more ›

Ky është lëngu detoksifikues që sheron veshkat nga toksinat dhe mbetjet e tjera të trupit

Të gjithë i njohim funksionet e veshkës dhe se sa të rëndësishme janë ato për trupin e njeriut. Veshkat janë dy organe çift në formën e kokrrave të fasules të vendosura në dy anët e shtyllës kurrizore, menjëherë poshtë zgavrës abdominale. Veshkat luajnë një rol shumë të rëndësishëm në sekretimin e hormoneve të caktuara dhe rregullojmë tensionin e gjakut dhe […]

Read more ›

Kjo është mënyra më e sigurt dhe më efektive për të hequr qimet e trupit përgjithmonë (nuk ka nevojë për trajtime të shtrenjta)

Gjithkush ka qime nën krahë, rreth organeve gjenitale, në këmbët e tyre e kështu me radhë. Ama kur këto qime mbulojnë tërësisht vendet më të vështira për tu arritur, çfarë duhet të bëjmë? Të shpëtojmë prej tyre, sigurisht! A ka mënyra për të hequr qafe qimet e trupit duke përdorur vetëm përbërës natyralë? Asnjë lazer, asnjë krem ​​i ashpër sepse […]

Read more ›

Ndihesha e fryrë.. Një javë më vonë zorra e trashë u pastrua falë kësaj përzierje me uthull dhe mjaltë!

Shumica e njerëzve ditët e sotme konsumojnë një dietë të pashëndetshme dhe bëjnë një jetë inaktive e cila u shkakton shumë stres. Prandaj është shumë e dobishme që të bëhet një pastrim i zorrës së trashë disa herë gjatë jetës sonë..Përbërësit: Vazhdo leximin në linkun më poshtë Vazhdim

Read more ›

Bëjeni vetë ilaçin tuaj të këmbëve për ti çliruar ato nga toksinat

Disa qese të vogla shëruese, që vendosen poshtë thembrave kanë qenë popullore në Japoni për qindra vjet. Efektet e tyre duket të jenë po aq pozitive sa akupunktura, gjë që i bën njerëzit të ndihen më energjik. Si rezultat, ata mund të përmirësojnë sistemin nervor dhe shëndetin e përgjithshëm. Siç thotë Dr. Dietrich Klinghardt i Akademisë Amerikane të terapisë nervore, […]

Read more ›

Një mama 37 vjeçare duket si 21, ja cili është sekreti i saj

Nëse doni të dukeni më e re, Botoksi dhe operacionet e tjera nuk janë tratimi i vetëm. Tani mund të përdorni disa mjekime që mund t’i përgatisni shumë thjeshtë në shtëpi që janë absolutisht të thjeshta dhe efektive për t’u përgatitur.Ky skrub natyral që do ju tregojmë sot do fshehë rrudhat tuaja dhe do heq njollat e zeza. Përbërësit: Vaj […]

Read more ›

Si t’i luftojmë sëmundjet me ushqime, këto janë sekretet që mjekët nuk na i thonë

Shprehja ne jemi çfarë hamë reflektohet çdo ditë në pamjen tonë. Nëse duam të parandalojmë sëmundje të caktuara, ka disa ushqime që duhet t’i konsumojmë më shumë se të tjerat sepse janë efektive ndaj një sëmundje të caktuar. 1.Limoni lufton mbipeshën 2.Një lugë shafran para gjumit për të luftuar artritin 3.Panxhari i kuq lufton aneminë 4.Kosi rregullon tensionin 5.Diabeti luftohet […]

Read more ›

“Më thanë ta haja për një muaj këtë ushqim, por pas një jave ndjeva diçka në zemër që më frikësoi”. Kur shkova tek doktori, ai më tha këtë…

Natyra gjithmonë na ka ofruar përbërësit e nevojshëm për të na mbajtur të shëndetshëm dhe të fortë. Tani, ndërhyrja njerëzore dhe roli i shkencës në shoqëri kanë bërë që shumica prej nesh të përdorin trajtime të ndryshme dhe barna kur bëhet fjalë për trajtimin dhe parandalimin e të gjitha llojeve të sëmundjeve pa e ditur se zgjidhja e vërtetë për […]

Read more ›