Other News

Fantazia kapërcen logjikën, hapet restoranti i parë në botë që gatuan mish njeriu

Ndoshta tingëllon tmerrësisht çuditshëm, por është e vërtetë, restoranti i parë në botë me mish njeriu është hapur. Në rrjetet dhe mediat sociale po qarkullon ky tekst: Duket e pabesueshme, por në Japoni është hapur restoranti i parë në botë që ofron legalisht mish njeriu. Restoranti i frikshëm gjendet në Tokio dhe mban emrin “The Resoto ototo no shoku ryohin”, […]

Read more ›

Kur alkooli dhe vajzat përzihen bashkë, rezultati është dramë-komedi

Nuk është për të qeshur, por si rezultat i alkoolit shumë femra përfundojnë duke bërë skena nga më të çuditshmet dhe qesharake. Te dyja të kombinuara bashkë nuk shkojnë. Shkojnë por është për të ardhur keq pasi ato nuk mund ta përballojnë alkoolin ashtu sikurse meshkujt, i cili i bën të humbasin kontrollin dhe dijen. Gjithsesi alkooli është i dëmshëm […]

Read more ›

Tingëllon çuditshëm, por kjo është lista e personave të njohur që vdiqën duke bërë seks

Mund të duket e çuditshme, por disa prej emrave më të famshëm kanë vdekur gjatë kohës kur kryenin marrëdhënie seksuale. Lista përbëhet prej 8 personazhesh nga Rocfelleri deri tek aktori David Carradine. Cila është vdekja më e mirë? Epo mund të jetë edhe kjo… Le t’i hedhim një sy rasteve të mëposhtme. NELSON Aldrich ROCKEFELLER. Zëvendëspresident i SHBA gjatë kohës […]

Read more ›

Ndryshon harta e përmbytjeve, ç’do të ndodhë sot natën

Harta e rrezikut nga përmbytjet është përditësuar nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, duke ngjyrosur jugun e vendit me jeshile, ndërsa qendrën dhe veriun me të verdhë. Parashikimet e IGJEUM janë për ditën e sotme dhe nesër. Fieri dhe Vlora Meqenëse Lumi Vjosa pritet të ulë ndjeshëm prurjet përgjatë ditës së sotme (e diel, dt.03.12.2017) dhe ditës së […]

Read more ›

Postoi foton e të dashurës në Twitter, por zbuloi padashje detajet intime që e “fëlliqën”

Një djali i ri ka shpërndarë në Twittet një foto të dashurës së tij që mbështetej në shtratin e çiftit, pa e menduar që një detaj intim do i nxirrte zbuluar. Maison Vallance është një djalë i ri nga Tennessee, Shtetet e Bashkuara dhe i pëlqente shumë fotografia e të dashurës së tij saqë e ndau atë me ndjekësit e […]

Read more ›

Asambleja i vë vulën: 70.000 franga për ata që shkojnë të jetojnë në fshatin zviceran

Lajmi për fshatin zviceran që ofronte shpërblim të majmë për banorët që shkonin të jetonin atje ka pushtuar rrjetet sociale në Shqipëri dhe jo vetëm, por tashmë udheqësit vendorë duket se kanë dhënë një lajm zyrtar që do të gëzojë njerëz nga e gjithë bota. Pas mbledhjes së asamblesë së komunës Albinen në Zvicër,njerëzit që banojnë atje kanë vendosur të […]

Read more ›

Nuk e pranoi lidhjen me Gencin, por Eni Koçi ka dy fjalë “të hidhura” pas ndarjes

Pak muaj më parë u përfol se këngëtarja e re Eni Koçi ishte në një lidhje dashurie me këngëtarin nga Kosova, shumë vite më të madh se veten, Genc Prelvukaj. Edhe pse ata u fotografuan shumë herë së bashku, asnjëherë nuk pranuan këtë lidhje, por as e mohuan duke lënë të kuptohet se ishin të dashuruar e të lumtur bashkë. […]

Read more ›

Parashikimi astrologjik i së dielës nga Meri Shehu

Ndryshime rrënjesore me të djeshmen. Afërdita ka kaluar përfundimisht në shenjën optimiste të Shigjetarit kurse Mërkuri këto dy ditë do jetë në fazë të palëvizshme përpara se te kthehet i kundërt në Shigjetar. Grada ku Mërkuri është në pozicion të palëvizshëm në Shigjetar është shumë e rëndesishme nga pikëpamja e metafizikës. Dashi do kete vonesa ligjore, por edhe duhet te […]

Read more ›

10 Fakte interesante rreth njerëzve të lindur në dhjetor

Muaji i dhjetorit njihet ndryshe si muaji i festës së Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri! Është gjithashtu një muaj me plot ditëlindje, ndaj vendosëm të ndanim me ju disa fakte që nuk i keni ditur për personat e lindur në fundvit.   -Njerëzit e lindur në dhjetor janë ata me numrin më të madh të medaljeve të arta     […]

Read more ›

10 kombinimet më të mira të horoskopit që padyshim përbëjnë çiftet perfekte!

Kur vjen puna te marrëdhëniet romantike këtu janë kombinimet më të mira të çifteve të zodiakut: 1. Luani dhe Peshorja Natyra agresive e luanit do të zbutet nga një karakter i qetë dhe i balancuar i peshores. Të dy do të gjejnë ekuilibër dhe mirëkuptim dhe do të bëjnë një çift të përsosur. 2. Peshorja dhe Binjakët Ashtu si Peshorja, […]

Read more ›