Other News

Parashikimi astrologjik i së dielës nga Meri Shehu

Ndryshime rrënjesore me të djeshmen. Afërdita ka kaluar përfundimisht në shenjën optimiste të Shigjetarit kurse Mërkuri këto dy ditë do jetë në fazë të palëvizshme përpara se te kthehet i kundërt në Shigjetar. Grada ku Mërkuri është në pozicion të palëvizshëm në Shigjetar është shumë e rëndesishme nga pikëpamja e metafizikës. Dashi do kete vonesa ligjore, por edhe duhet te […]

Read more ›

10 Fakte interesante rreth njerëzve të lindur në dhjetor

Muaji i dhjetorit njihet ndryshe si muaji i festës së Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri! Është gjithashtu një muaj me plot ditëlindje, ndaj vendosëm të ndanim me ju disa fakte që nuk i keni ditur për personat e lindur në fundvit.   -Njerëzit e lindur në dhjetor janë ata me numrin më të madh të medaljeve të arta     […]

Read more ›

10 kombinimet më të mira të horoskopit që padyshim përbëjnë çiftet perfekte!

Kur vjen puna te marrëdhëniet romantike këtu janë kombinimet më të mira të çifteve të zodiakut: 1. Luani dhe Peshorja Natyra agresive e luanit do të zbutet nga një karakter i qetë dhe i balancuar i peshores. Të dy do të gjejnë ekuilibër dhe mirëkuptim dhe do të bëjnë një çift të përsosur. 2. Peshorja dhe Binjakët Ashtu si Peshorja, […]

Read more ›

Produkti ushqimor që shkakton probleme në tru, mos e konsumoni

Duke ngrënë këtë ushqim të zakonshëm, ka shumë gjasa që mikroorganizmat dhe parazitët të “pushtojnë” trurin tuaj. Në organizmin tuaj do të hyjnë parazitë të njohur me emrin Spirometra erinaceieuropaei. Ata mund të lëvizin në të gjithë trupin: në sytë, indet dhe sidomos në trurin tuaj. Është një parazit klasik, por një i rrezikshëm, që mund të futet në kokën […]

Read more ›

Moti sa vjen e përkeqësohet. Dukagjini tri ditë pa energji elektrike, banorët kërkojnë ndihmë

Duket se situata e motit në vend sa vjen e përkeqësohet. Pak minuta më parë në një lidhje direkte me televizionin Ora News, një banor nga fshati Theth i zonës së Dukagjinit është shprehur se kanë tri ditë pa energji elektrike si dhe ka kërkuar ndihmën e autoriteteve pasi ndodhen të bllokuar. Nga ana tjetër, pjesa më e madhe e […]

Read more ›

Shqiptari fatlum në SHBA, babai i gjashtë fëmijëve fiton 1 milion dollarë

Një shqiptar në Shtetet e Bashkuara nuk u ka besuar syve kur ka parë se bileta e tij me numrat – 24-26-28-59-63 –përputhej me lotarinë dhe e ka bërë fitues të 1 milionë dollarëve. Edmond Nicaj, 41 vjeç dhe baba i gjashtë fëmijëve, bleu biletën e tij fituese në Restorantin e Familjes së Madhe Lakes, që ndodhet në 963 South […]

Read more ›

Nuk e pranoi lidhjen me Gencin, por Eni Koçi ka dy fjalë “të hidhura” pas ndarjes

Pak muaj më parë u përfol se këngëtarja e re Eni Koçi ishte në një lidhje dashurie me këngëtarin nga Kosova, shumë vite më të madh se veten, Genc Prelvukaj. Edhe pse ata u fotografuan shumë herë së bashku, asnjëherë nuk pranuan këtë lidhje, por as e mohuan duke lënë të kuptohet se ishin të dashuruar e të lumtur bashkë. […]

Read more ›

Nxjerrin “zogun” në mes të njerëzve, këto janë të famshmet që e bënë disa herë

Nuk është çudit që këto femra të krijojnë zhurmë në çdo dalje të tyre… e kjo vetëm falë veshjes. Ato janë personazhe të njohura të showbizit por në më të shumtat e rasteve famën e kanë fituar përmes lakuriqësisë. Kim Kardashian, Demi Rose, Emily Ratajkowski, etj., janë vetëm disa nga vajzat e famshme që kanë dalë në publik pa të […]

Read more ›

Moti i keq dhe situata në vijim, Instituti i Gjeoshkencave: Ja si do jetë moti nesër

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit bën me dije se situata po fillon të normalizohet dhe rreziku i përmbytjeve ka kaluar. Në njoftimin e fundit, thuhet se lumi Vjosa do të tërhiqet dhe për këtë arsye janë hequr paralajmërimet për përmbytje. Në njoftimin e IGJEUM, thuhet: Meqenëse Lumi Vjosa pritet të ulë ndjeshëm prurjet përgjatë ditës së sotme (e […]

Read more ›

Çfarë do t’i ndodhë Tokës më 16 dhjetor, bëhuni gati të dëgjoni teoritë e reja

Çdo ditë duket se një fatkeqësi e re natyrore mund të bëjë të ndodhë apokalipsi. Vullkane, tërmete, uragane … Ndonjëherë edhe asteroide. Por, pavarësisht nga titujt e ekzagjeruar nga mediat e zakonshme, nuk ka nevojë të shqetësoheni për qasjen e re të një asteroidi në planetin tonë. (3200) Phaeton është një shkëmb 5 kilometra në diametër, me një orbitë të […]

Read more ›