Other News

Burri publikon videon e gruas e cila i vardisej mjeshtrit të TV-së (Video)

Ekzistojnë disa situata kur një personi i epet mundësia të bëjë diçka që nuk është domosdoshmërish i obliguar. Por ka edhe raste kur prania e tundimit është lehtësisht e arritshme, dhe mund të shkaktojë të dridhura tek një person, dhe të humbas kontrollin duke u dhënë në diçka që është e ndaluar, transmeton Telegrafi. Një video e publikuar në mediet […]

Read more ›

5 gjërat që duhet të bësh 10 minuta para gjumit

Kushdo mund ta bëjë rutinë 10 minutëshin para gjumit, për të bërë 5 gjëra të thjeshta, por treguese të një jetë më të shëndetshme… Kjo e bën më të lehtë në mëngjes… Laj enët – Është një fakt i provuar e i sprovuar. Mbrëmja ka shumë gjasa të jetë me enë të palara në lavaman dhe askush nuk ka dëshirë […]

Read more ›

Kuba e ka vaksinën kundër kancerit. Amerika po e kërkon atë

Magazina amerikane Wired, ka publikuar një shkrim në të cilin thuhet se Kuba për disa vjet kishte një vaksinë terapeutike kundër kancerit të mushkërive, por që tani SHBA’ja po e kërkon atë. Incizimi x-ray i një 55 vjeçareje e diagnostifikuar me kancer në mushkëri, e cila tash e sa kohë po mjekohet me këtë vaksinë, shihet se kjo terapi e […]

Read more ›

A ju ndodh kjo shpesh kur e keni celularin në xhep? (Video)

9 nga 10% e njerëzve vuajnë nga sindromi “fantazmë” i vibrimit – kur ata gabimisht mendojnë se celulari i tyre është duke vibruar në xhep, thuhet sipas një publikimi të fundit. Dr. Robert Rosenberger, një filozof dhe asistent profesori në Institutin e Teknologjisë Gerogia, tha se fenomeni shkaktohet nga “zakonet e mësuara trupore”. Hulumtimi, i publikuar në revistën “Kompjuteri në […]

Read more ›

Fjeti më shumë se sa duhej, nuk arriti aeroplanin që u rrëzua

Tridhjetë e tre vjeçarja nuk kishte arritur të zgjohej me kohë. Një nënë e ka kuptuar se sa për pak i ka shpëtuar vdekjes, kur e ka humbur aeroplanin, pasi që kishte fjetur më shumë sesa që kishte planifikuar, pasi që aeroplani me të cilin ajo kishte planifikuar të udhëtonte kishte pësuar aksident, duke ua marrë jetën 62 personave. Elvira […]

Read more ›

Ja si ka qenë shtëpia ku ka jetuar Profeti Muhammed (VIDEO)

Nuk ka fotografi reale të kohës, por bazuar në rrëfimet e tij, të shokëve të tij dhe njerëzve që kanë jetuar në të njëjtën periudhë me të, është ndërtuar edhe modeli i shtëpisë në të cilën ka jetuar Pejgamberi. Gjëja e parë që të bie në sy sa po sheh pamjet është thjeshtësia dhe modestia e madhe në të cilën […]

Read more ›

Nëna beqare fiton 2 milionë dollarë, “Meshkujt më paguajnë, por nuk fle me ta”

“Nuk e konsideroj veten prostitutë, pasi nuk shkoj me ta”. Ky është reagimi i një nënë beqare Samantha De Fazio, e cila është 32 vjeçe, por ka gjetur një mënyrë efikase, si të fitojë para pa u lodhur. Ajo tashmë nuk fiton vetëm lekë por ka arritur të bëhet mjaft e suksesshme nëpërmjet site-t të saj “whatsyourprice.com”. Kureshtja po ju […]

Read more ›

Njeriu i “pathyeshëm”: Nuk e di se çka është frika dhe dhembja (Video)

Njeriu i “pathyeshëm”: Nuk e di se çka është frika dhe dhembja (Video) njeriu in Kuriozitete 23/03/2016 Amandeep Singht nga India, i njohur si “Burri i hekurt”, ka rezervuar një vend në Librin e Rekordeve në Indi dhe u bë një ndër njerëzit më të famshëm. 34 vjeçari i cili thotë se “nuk e njeh frikën dhe dhembjen” mund të […]

Read more ›

A i dini këto 5 gjëra për pranverën

Fillimi i pranverës vjen pa dyshim edhe me disa efekte negative, por që mund të luftohen lehtë. Këto janë pesë gjëra që duhet t’i dini. Me dimrin “në shpatulla” tashmë është koha t’u jepni një “shkelm” zakoneve të vjetra dhe ndoshta të mërzitshme. Fillimi i pranverës vjen padyshim edhe me disa efekte negative, por që mund të luftohen lehtë si […]

Read more ›

FOTOLAJM/ Imazhi që përloti botën

Ky është imazhi që fitoi konkursin ndërkombëtar të fotografisë të zhvilluar në eventin “Istanbul Photo Awards 2016”. Kjo fotografi e emëruar “Britma për Ndihmë e Fëmijëve Sirianë” ka përlotur shumë njerëz anembanë botës. Në konkursin ku janë përcaktuar tre fotografitë e para nga të gjitha fotografitë teke dhe seri të vlerësuara nga fotografitë e lajmeve dhe ato sportive ka patur […]

Read more ›