Mos harroni shallin, xhupin dhe kapuçin. Temperaturat sot nën zero!

Në zonat bregdetare dhe ato të ulëta do të dominojë moti i kthjellët, ndërsa në zonat Lindore do të ketë vranësira kalimtare. Në veri dhe verilindje do të kemi reshtje të pakta dhe të izoluara dëbore.

Temperaturat e ajrit do të rriten me 2 gradë Celsius gjatë orëve të para të dittës, por parashkohen të jenë kostante gjatë mesditës në të gjithë territorin.

Mobilizohuni nga i ftohti. S’ju mbetet gjë tjetër veçse mos ti ndaheni shallit, xhupit dhe kapuçit!

Për më shumë hidhini një sy temperaturave respektive nga MeteoAlb përmes fotos.