MERR FUND :Floyd Mayweather e mposhti Conor McGregor me KO!

Floyd Mayweather Jr., fytyra e boksit për më shumë se një dekadë, ndezi një karrierë yjore akoma kontroverse me një nokaut teknik mbi U.F.C. Kampion dhe boksierin për herë të parë, Conor McGregor, të shtunën në mbrëmje.

Në raundin e dhjetë të një beteje të mrekullueshme, Mayweather mbështeti McGregor në litarë me një seri të drejtave dhe të majtëve. Fytyra e McGregor ishte gjakosur plotësisht. Ai ishte gati të binte nëpër litarë, dhe arbitri hyri për të ndaluar luftën me 1:55 të mbetur në raundin transmeton lajmditor.com

“I dhashë tifozëve atë që donin të shihnin”, tha Mayweather pas luftës. “Unë u thashë atyre që i kam borxh për luftën Pacquiao. Unë duhet të vij përpara përpara dhe t’u jap atyre një shfaqje. ”

Fitorja përmirësuar rekordin Mayweather në 50-0, dhe lejohet luftëtar tipike mbrojtëse të them lamtumirë në mënyrë emocionuese në atë që ai tha ishte lufta e tij e fundit. Ajo gjithashtu u tregua e drejtë naysayers i cili tha se kjo luftë ishte asgjë më shumë se një ekspozitë e lavdëruar, para.

Mayweather tha se lufta nuk do të shkonte në distancë, dhe ai mbajti atë premtim. Gjërat shkuan vetëm në mënyrë që shumica e ekspertëve thanë se do të ishin. McGregor nuk do të kishte asnjë mënyrë të lidhjes së pastër me Mayweather. Ai zbriti disa grushta prekje, por asgjë nuk e ngurtësoi gjithë luftën.

Dhe duke pasur parasysh se U.F.C. Luftimet janë shumë më të shkurtra se ndeshjet e boksit, qëndrueshmëria e McGregor ishte në pyetje. Dhe me sa duket ai u lodh në raundet e vonshme, pasi Mayweather e bëri punën e lehtë të tij/lajmditor.com