Kuriozitete

Shtëpia 3 katëshe më unike në botë ka gjithcka mbrapsht

Kjo është ndoshta shtëpia më interesante në botë. Është e gjithë mbrapsht, sic shihet në pamje, gjë që ka tërhequr mijëra vizitorë të huaj dhe që gjendet në taipei të Tajvanit. Shtëpia është mobiluar sipas stilit amerikan, në gjithcka, në karrige, tavolinë, dyer, tualeti e gjithcka tjetër. Ndërtimet për këtë shtëpi unike dhe të vecantë kanë nisur në muajin janar […]

Read more ›

Ja sa bakshish i dhuroi Angela Merkel kamarierit në Belgjikë

Klientë të këtij lloji nuk ka patur kurrë për kamarierin Antonio Del Vecchio, 39 vjeç, që punon në restorantin “Maison d’Antoine“ . Ai i shërbeu ushqim gjatë mbrëmjes së djeshme kancelares gjermane Angela Merkel, e cila, ndodhej në takim pune në kryeqytetin europian, për çështjen e refugjatëve. Bild.de tregon se fatura e Merkelit ishte 49.20 cent, ndërsa ajo i dha […]

Read more ›