Kuriozitete

Gjermania ofron 1000 euro për azilkërkuesit që vendosin të riatdhesohen brenda këtij afati

Azilkërkuesëve, të cilëve u është refuzuar e drejta e qënndrimit në Gjermani, kanë të drejtën për të kërkuar ndihmë për t’u kthyer në vendin e tyre të origjinës. Familjet mund të përfitojnë deri në 3000 euro, ndërsa individët deri në 1000 euro. Këto para mund t’i përdorin për nevojat e tyre, për të paguar qiranë, për të riparuar banesën e […]

Read more ›

Kur femrat ndodhen vetëm në shtëpi, kuzhina bëhet shumë e nxehtë

Të gjithë kur jemi të vetëm në shtëpi, rrimë lirshëm pa u preokupuar për zh/veshjen që kemi. Për femrat bëhet ende më interesante kur u ndodh që të jenë vetëm, sidomos kur futen në kuzhinë. Kuzhina është vendi që jemi mësuar t’i shohim më shpesh, por nuk e dini se si është t’i shohësh të zh/veshura lirshëm fare. Kështu ambjenti […]

Read more ›

Si u dobësuan pas shtatzanisë? 10 mamatë VIP na tregojnë sekretin e tyre

Çdo femër po aq sa ëndërron se si do të jetë princi i saj i kaltër, po aq mendon se si të hajë çfarë të dëshirojë dhe të mos shëndoshet. Lufta me dëshirat për të ngrënë dhe me humbjen e kilogramëve të tepër bëhet edhe më e madhe sidomos pas shtatzënisë. Ndryshimet që pëson trupi janë të mëdha dhe frikërat […]

Read more ›

Vendoseni hudhrën poshtë jastëkut ose në xhep, ja pse..

E përdorur gjerësisht në gatime, si aromatizuese apo edhe në forma të tjera. Në këtë rast, vjen me dy përdorime të veçanta dhe shumë efikase. Është fjala për hudhrën, e cila është një nga ushqimet më të shëndetshme. Ajo duhet të konsumohet së bashku me bazën e ushqimeve ditore sepse mund të parandalojë dhe të trajtojë një numër të madh […]

Read more ›

Akoma besoni se soda është e mirë për dhëmbët tanë? Lexoni këtë!

Lexoni më poshtë se cilat janë benefitet e mëdha që kripa e detit dhe soda e bukës sigurojnë për dhëmbët tuaj. Kripa e detit: Kalçium, magnez, silicon, fosfor, sodium, nikel, hekur- këto janë disa nga elementët dhe mineralet që gjenden në kripën e detit. Këto material forcojnë mishrat e dhëmbëve, mbrojnë kundër tartarës dhe erës së keqe, dhe mund t’ju […]

Read more ›

Blerina Bombaj tregon recetën me raki që shëron kollën dhe ftohjen

Ndërrimi i stinëve shoqërohet shpesh me probleme të shumta shëndetësore. Dhimbja e fytit dhe kolla janë edhe më të zakonshme në këtë pëeriudhë. Dietologia Blerina Bombaj sugjeron një recetë pije e cila përdoret shumë në Greqi. Rakomelo është recetë tradicionale e Kretës, e cila ndihmon rrugët e frymëmarrjes nga ftohjet në dimër. Është mëse e thjeshtë për t’u përgatitur: Përbërësit: […]

Read more ›

Shenja më kokëfortë e horoskopit, por gjithashtu shenja tek e cila mund të kemi besim të plotë

Mesa duket ekspertët që merren me horoskopin kanë theksuar se cila është shenja që duhet të keni më shumë besim. Ata kanë dalë në përfundimin se bëhet fjalë për shenjën e demit. Edhe pse njihet si shenja më kokëfortë e zodiakut, mesa duket te kjo shenjë duhet të keni besim të plotë. Ja pse: 1. Janë besnikë Një person dem […]

Read more ›

Nëse e dalloni gruan për pesë sekonda, keni inteligjencë të lartë

Artisti gjerman, Jörg Dustervald është i specializuar në këtë gjë. Një nga veprat e tij është bërë tepër e popullarizuar në internet. Jorg ka postuar këtë foto dhe u ka kërkuar përdoruesve që të gjejnë gruan e fshehur. Një test pamor që është bërë viral. Rehatohuni dhe shiheni me vëmendje. Por kujdes! Koha është vetëm 5 sekonda. Do ishit në […]

Read more ›

Kura natyrale që largon mykun e gojës dhe vret të gjitha bakteret !

Së fundmi kërkime të shumta dolën në përfundime se pastat e dhëmbëve përmbajnë substanca që nuk janë të mira për shëndetin. Nëse po kërkoni për një mënyrë efektive dhe të sigurt ka një solucion që do përmirësojë higjenën tuaj orale dhe do pastrojë të gjitha bakteret. Ajo që ju duhet është vaji i kokosit, vendosni pak tek pasta juaj e […]

Read more ›

2 lugë nga ky çaj në ditë shërojnë reumatizmën për 4 javë

Reumatizma, por edhe probleme të tjera me dhimbjet e kockave, osteoporoza dhe artriti mund të shërohen duke pirë 2 lugë çaji çdo ditë për 4 javë nga ky përbërës që gjendet në çdo supermarket. Në ditët e sotme duket se ka një ilaç për çdo gjë. Ke një problem shëndetësor, pi një tabletë mjekësore dhe problemi u zgjidh. Por tabletat […]

Read more ›