Kuriozitete

Fantazia kapërcen logjikën, hapet restoranti i parë në botë që gatuan mish njeriu

Ndoshta tingëllon tmerrësisht çuditshëm, por është e vërtetë, restoranti i parë në botë me mish njeriu është hapur. Në rrjetet dhe mediat sociale po qarkullon ky tekst: Duket e pabesueshme, por në Japoni është hapur restoranti i parë në botë që ofron legalisht mish njeriu. Restoranti i frikshëm gjendet në Tokio dhe mban emrin “The Resoto ototo no shoku ryohin”, […]

Read more ›

Kur alkooli dhe vajzat përzihen bashkë, rezultati është dramë-komedi

Nuk është për të qeshur, por si rezultat i alkoolit shumë femra përfundojnë duke bërë skena nga më të çuditshmet dhe qesharake. Te dyja të kombinuara bashkë nuk shkojnë. Shkojnë por është për të ardhur keq pasi ato nuk mund ta përballojnë alkoolin ashtu sikurse meshkujt, i cili i bën të humbasin kontrollin dhe dijen. Gjithsesi alkooli është i dëmshëm […]

Read more ›

Tingëllon çuditshëm, por kjo është lista e personave të njohur që vdiqën duke bërë seks

Mund të duket e çuditshme, por disa prej emrave më të famshëm kanë vdekur gjatë kohës kur kryenin marrëdhënie seksuale. Lista përbëhet prej 8 personazhesh nga Rocfelleri deri tek aktori David Carradine. Cila është vdekja më e mirë? Epo mund të jetë edhe kjo… Le t’i hedhim një sy rasteve të mëposhtme. NELSON Aldrich ROCKEFELLER. Zëvendëspresident i SHBA gjatë kohës […]

Read more ›

Postoi foton e të dashurës në Twitter, por zbuloi padashje detajet intime që e “fëlliqën”

Një djali i ri ka shpërndarë në Twittet një foto të dashurës së tij që mbështetej në shtratin e çiftit, pa e menduar që një detaj intim do i nxirrte zbuluar. Maison Vallance është një djalë i ri nga Tennessee, Shtetet e Bashkuara dhe i pëlqente shumë fotografia e të dashurës së tij saqë e ndau atë me ndjekësit e […]

Read more ›

Parashikimi astrologjik i së dielës nga Meri Shehu

Ndryshime rrënjesore me të djeshmen. Afërdita ka kaluar përfundimisht në shenjën optimiste të Shigjetarit kurse Mërkuri këto dy ditë do jetë në fazë të palëvizshme përpara se te kthehet i kundërt në Shigjetar. Grada ku Mërkuri është në pozicion të palëvizshëm në Shigjetar është shumë e rëndesishme nga pikëpamja e metafizikës. Dashi do kete vonesa ligjore, por edhe duhet te […]

Read more ›

10 Fakte interesante rreth njerëzve të lindur në dhjetor

Muaji i dhjetorit njihet ndryshe si muaji i festës së Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri! Është gjithashtu një muaj me plot ditëlindje, ndaj vendosëm të ndanim me ju disa fakte që nuk i keni ditur për personat e lindur në fundvit.   -Njerëzit e lindur në dhjetor janë ata me numrin më të madh të medaljeve të arta     […]

Read more ›

10 kombinimet më të mira të horoskopit që padyshim përbëjnë çiftet perfekte!

Kur vjen puna te marrëdhëniet romantike këtu janë kombinimet më të mira të çifteve të zodiakut: 1. Luani dhe Peshorja Natyra agresive e luanit do të zbutet nga një karakter i qetë dhe i balancuar i peshores. Të dy do të gjejnë ekuilibër dhe mirëkuptim dhe do të bëjnë një çift të përsosur. 2. Peshorja dhe Binjakët Ashtu si Peshorja, […]

Read more ›

Produkti ushqimor që shkakton probleme në tru, mos e konsumoni

Duke ngrënë këtë ushqim të zakonshëm, ka shumë gjasa që mikroorganizmat dhe parazitët të “pushtojnë” trurin tuaj. Në organizmin tuaj do të hyjnë parazitë të njohur me emrin Spirometra erinaceieuropaei. Ata mund të lëvizin në të gjithë trupin: në sytë, indet dhe sidomos në trurin tuaj. Është një parazit klasik, por një i rrezikshëm, që mund të futet në kokën […]

Read more ›

Nxjerrin “zogun” në mes të njerëzve, këto janë të famshmet që e bënë disa herë

Nuk është çudit që këto femra të krijojnë zhurmë në çdo dalje të tyre… e kjo vetëm falë veshjes. Ato janë personazhe të njohura të showbizit por në më të shumtat e rasteve famën e kanë fituar përmes lakuriqësisë. Kim Kardashian, Demi Rose, Emily Ratajkowski, etj., janë vetëm disa nga vajzat e famshme që kanë dalë në publik pa të […]

Read more ›

Çfarë do t’i ndodhë Tokës më 16 dhjetor, bëhuni gati të dëgjoni teoritë e reja

Çdo ditë duket se një fatkeqësi e re natyrore mund të bëjë të ndodhë apokalipsi. Vullkane, tërmete, uragane … Ndonjëherë edhe asteroide. Por, pavarësisht nga titujt e ekzagjeruar nga mediat e zakonshme, nuk ka nevojë të shqetësoheni për qasjen e re të një asteroidi në planetin tonë. (3200) Phaeton është një shkëmb 5 kilometra në diametër, me një orbitë të […]

Read more ›