Kuriozitete

Shpëtoni menjëherë nga infeksioni i veshkave me këtë ilaç të përgatitur në shtëpi! (Receta)

Infeksioni i veshkave është një lloj i veçantë i infeksionit të traktit urinar, që zakonisht fillon në ureter ose fshikëzën e urinës dhe përhapet duke prekur veshkat, i shkaktuar kryesisht nga bakteri E.Coli. Ky infeksion kërkon kujdes të menjëhershëm mjekësor, sepse në rast mostrajtimi, mund të dëmtojë në mënyrë të parikthyeshme veshkat, si dhe bakteret mund të përhapen në gjak, […]

Read more ›

Kanceri i prostatës dhe 9 simptomat që meshkujt nuk duhet t’i injorojnë kurrë

Kanceri i prostatës është një sëmundje e zakonshme që prek burrat. Simptomat e saj rrallë shfaqen në fazat e hershme, duke e bërë të vështirë të zbulohen derisa të jetë në një fazë të përparuar, me shanse jashtëzakonisht të ulëta të mbijetesës. Prandaj, këshillohet që meshkujt të kryejnë kontrolle periodike të prostatës çdo vit, si një masë parandaluese. Ndërsa është […]

Read more ›

Historia interesante që fshihet pas datës suaj të lindjes

Jeni kuriozë të dini se çfarë fshihet pas datës suaj të lindjes? Koha për ta mësuar Ditëlindja është një ditë festimi dhe gëzimi. Mendohet se numri juaj i lindjes përshkruan se kush jeni, talentet tuaja dhe madje se çfarë aftësish keni akoma për të zbuluar rreth vetes. Në një kuptim të gjerë, numri i lindjes suaj jep një skicë për […]

Read more ›

Çfarë do ju ndodhë këtë Krishtlindje sipas shenjës suaj së horoskopit

Ja çfarë duhet pritur! Dashi Jupiteri dhe Urani do ju ndihmojnë të merrni vendimet e rëndësishme. Janë tepër të kujdesshëm gjatë periudhës së Krishtlindjeve, sidomos nëse keni planifikuar një udhëtim për të bërë ski. Dashuria është në ajër për ju këtë ditë. Demi Personat e shenjës së Demit, do e marrin partnerin/en dhe do shkojnë në një vend të largët. […]

Read more ›

Lajm i mirë për festat e fundvitit, po jo për emigrantët: Euro lëviz në mënyrë drastike

Monedha e përbashkët ka vijuar rënien në tregun vendas edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 133.13 lekë, duke arritur nivelin më të lartë që nga ditët e fundit të muajit gusht. Aktorët e tregut pohojnë se rënia lidhet me efekte sezonale, ashtu siç ndodh gjithmonë në fund të […]

Read more ›

Vajza nga Shkodra: Kur prisja të më hidhej sipër, i dashuri “la nam”

Një vajzë e re ka rrëfyer jetën në çift që ka me partnerin e saj 3 vite më të vogël. Ajo ka ankesa lidhur me intimitetin mes tyre. “Ç’kemi faqja? Si jeni të gjithë? Anonim ju lutem! Jam një 28-vjeçare dhe tema sonte qenka interesante se dhe unë po has të tilla probleme në çift. Kam më shumë se 2 […]

Read more ›

Dita më e tmerrshme e vitit, çfarë pritet të ndodhë në 21 dhjetor

Solstici i dimrit do jetë dita më e errët e vitit, dhe kjo falë një incidenti të rrallë kozmik që nuk ka ndodhur në më shumë se 350 vjet. 21 dhjetori parashikohet të jetë dita më e tmerrshme e vitit 2017. Neil Spencer, astrolog, zbuloi se Solstici i këtij viti është i ndryshëm nga të tjerët, sepse për herë të […]

Read more ›

Vajza nga Shkodra: Kur prisja të më hidhej sipër, i dashuri “la nam”

Një vajzë e re ka rrëfyer jetën në çift që ka me partnerin e saj 3 vite më të vogël. Ajo ka ankesa lidhur me intimitetin mes tyre. “Ç’kemi faqja? Si jeni të gjithë? Anonim ju lutem! Jam një 28-vjeçare dhe tema sonte qenka interesante se dhe unë po has të tilla probleme në çift. Kam më shumë se 2 […]

Read more ›

I preu fytin të shoqes se dyshonte se s’ishte e virgjër, dalin detaje të frikshme nga ngjarja tronditëse

Arben Rexha është shqiptari i cili vrau janarin e shkuar bashkëshorten e tij 25-vjeçare Elidona Demirajn pasi mendonte se ajo nuk ishte e virgjër kur u njohën. Gjyqi ndaj tij vazhdon prej muajsh në Gjykatën e Old Baileyt të Britanisë së Madhe. Tablodi britanik “Metro” shkruan se 32-vjeçarit i ishte fiksuar se ajo kishte qenë e lidhur më parë dhe […]

Read more ›

E padëgjuar! U arrestua sepse…i mbanin erë çorapet

Policia indiane ka arrestuar një person, era e çorapeve të të cilit ka shqetësuar pasagjerët e një autobusi të cilët kanë protestuar. Personi në fjalë hoqi këpucët dhe çorapet në autobusin që shkonte nga shteti pranë Himalajave, Himachal Pradesh në Nju Delhi dhe i vendosi në prehër, thotë policia. Pasagjerë të tjerë janë irrituar dhe i kanë kërkuar t’i hidhte […]

Read more ›