Instituti i Gjeoshkencave paralajmëron: Ja sa do të arrijnë temperaturat

Instituti i Gjeoshkencave ka bërë të ditur se, sot pasdite dhe nesër nuk priten reshje shiu ndërsa tëmperaturat minimale të ajrit dhe ato maksimale pritet të arrijnë:

në bregdet: -1 °C / 10 °C
në vendet e ulëta: -4 °C / 8 °C
në vendet malore: -10 °C / 0 °C.

Sot pasdite dhe nesër era do të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet do të jetë mesatare.