Other News

Shpëtoni menjëherë nga infeksioni i veshkave me këtë ilaç të përgatitur në shtëpi! (Receta)

Infeksioni i veshkave është një lloj i veçantë i infeksionit të traktit urinar, që zakonisht fillon në ureter ose fshikëzën e urinës dhe përhapet duke prekur veshkat, i shkaktuar kryesisht nga bakteri E.Coli. Ky infeksion kërkon kujdes të menjëhershëm mjekësor, sepse në rast mostrajtimi, mund të dëmtojë në mënyrë të parikthyeshme veshkat, si dhe bakteret mund të përhapen në gjak, […]

Read more ›

Kanceri i prostatës dhe 9 simptomat që meshkujt nuk duhet t’i injorojnë kurrë

Kanceri i prostatës është një sëmundje e zakonshme që prek burrat. Simptomat e saj rrallë shfaqen në fazat e hershme, duke e bërë të vështirë të zbulohen derisa të jetë në një fazë të përparuar, me shanse jashtëzakonisht të ulëta të mbijetesës. Prandaj, këshillohet që meshkujt të kryejnë kontrolle periodike të prostatës çdo vit, si një masë parandaluese. Ndërsa është […]

Read more ›

Historia interesante që fshihet pas datës suaj të lindjes

Jeni kuriozë të dini se çfarë fshihet pas datës suaj të lindjes? Koha për ta mësuar Ditëlindja është një ditë festimi dhe gëzimi. Mendohet se numri juaj i lindjes përshkruan se kush jeni, talentet tuaja dhe madje se çfarë aftësish keni akoma për të zbuluar rreth vetes. Në një kuptim të gjerë, numri i lindjes suaj jep një skicë për […]

Read more ›

Çfarë do ju ndodhë këtë Krishtlindje sipas shenjës suaj së horoskopit

Ja çfarë duhet pritur! Dashi Jupiteri dhe Urani do ju ndihmojnë të merrni vendimet e rëndësishme. Janë tepër të kujdesshëm gjatë periudhës së Krishtlindjeve, sidomos nëse keni planifikuar një udhëtim për të bërë ski. Dashuria është në ajër për ju këtë ditë. Demi Personat e shenjës së Demit, do e marrin partnerin/en dhe do shkojnë në një vend të largët. […]

Read more ›

Mos harroni shallin, xhupin dhe kapuçin. Temperaturat sot nën zero!

Në zonat bregdetare dhe ato të ulëta do të dominojë moti i kthjellët, ndërsa në zonat Lindore do të ketë vranësira kalimtare. Në veri dhe verilindje do të kemi reshtje të pakta dhe të izoluara dëbore. Temperaturat e ajrit do të rriten me 2 gradë Celsius gjatë orëve të para të dittës, por parashkohen të jenë kostante gjatë mesditës në […]

Read more ›

Mamasë së Florencit i bie të fikët para kamerave: Pse ma vranë djalin?

Familja Beqiri ka hapur ditën e sotme dyert e mortit për Florenc Beqirin, të riun që u masakrua në Francë. Mes lotësh, e ëma venitet dhe gati-gati i bie të fikët. Ajo kërkon drejtësi për të birin dhe nuk ndalon së qari teksa mundohet të thotë disa fjalë. Laureta shprehet se Florenci shkoi në Francë për një jetë më të […]

Read more ›

Flet nëna e Florenc Beqirajt, tregon momentet e fundit me djalin: Përse e vranë?!

Mes dhimbjes dhe varfërisë, familja Beqiraj ka hapur dyert e mortit në lagjen “Liria” të qytetit verior. Kamera e Ora News sjell dëshminë e nënës së Florenc Beqirajt, 23 vjeçarit që humbi jetën në Francë të premten, pas 7 ditësh në gjendje kome. Mes varfërisë dhe dhimbjes, nëna ka humbur ndjenjat, ndërsa akuzon se djalin ia kanë vrarë. Laureta Beqiraj […]

Read more ›

Lajm i mirë për festat e fundvitit, po jo për emigrantët: Euro lëviz në mënyrë drastike

Monedha e përbashkët ka vijuar rënien në tregun vendas edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 133.13 lekë, duke arritur nivelin më të lartë që nga ditët e fundit të muajit gusht. Aktorët e tregut pohojnë se rënia lidhet me efekte sezonale, ashtu siç ndodh gjithmonë në fund të […]

Read more ›

Vrasja që tronditi Londrën, shqiptari: I preva fytin gruas se më gënjeu për virgjërinë

Në janar të këtij viti, Anglia u trondit nga një lajm i tmerrshëm, ku një shqiptar i preu fytin gruas vetëm 3 muaj pas martesës. Bëhet fjalë për Arben Rexhën, i cili masakroi gruan e tij, në shtëpinë ku jetonin në Graham Street, Islington. Mësohet se pas disa seancave gjyqësore, 32-vjeçari ka pranuar krimin duke dhënë edhe motivet që e […]

Read more ›

Vajza nga Shkodra: Kur prisja të më hidhej sipër, i dashuri “la nam”

Një vajzë e re ka rrëfyer jetën në çift që ka me partnerin e saj 3 vite më të vogël. Ajo ka ankesa lidhur me intimitetin mes tyre. “Ç’kemi faqja? Si jeni të gjithë? Anonim ju lutem! Jam një 28-vjeçare dhe tema sonte qenka interesante se dhe unë po has të tilla probleme në çift. Kam më shumë se 2 […]

Read more ›